22 липня - День гамака


Сьогодні, 22 липня, у світі відзначають День гамака. Дуже правильний, до речі, день. Особливо влітку, коли не потрібно нікуди поспішати і можна розслабитись з улюбленою книжкою.

 🚣А відкрив гамаки світові, одночасно з Америкою та тютюном  уславлений мандрівник Христофор Колумб. Далекого 17 жовтня 1492 року він вперше зафіксував їх у своєму бортовому журналі, описуючи побут індіанців:

 «Ліжка й ковдри, на яких спали ці люди, - це свого роду шерстяна сітка».

І з тих пір відомий генуезький мореплавець протягом багатьох своїх подорожей неодноразово використовував гамаки в якості ліжок на кораблях для своєї команди: вони займали мінімум місця й рятували моряків від морської хвороби. Лишилось, правда, невідомим, на що саме міняв він в індіанців ці вкрай потрібні побутові предмети.

Більшість джерел, у яких є згадки про гамак, ведуть нас до племен Центральної та Південної Америки. У музеї золота в м. Богота (Колумбія) зберігається гамак, виготовлений, як ви вже здогадалися, із золота. Це свідчить про те, що гамаком полюбляли користуватися і заможні й впливові верстви населення. Місцеві племена називали гамак «колискою богів» або «подарунком богів». Мабуть, вони щось знали! Більш пізні знахідки археологів свідчать, що згодом підвісні гамаки виготовлялися із кори дерева хамак, звідки й походить назва.

Із часом гамаки стали невід’ємним атрибутом не лише побуту, а й, наприклад, європейського мистецтва. В гамаках, які були елементом розкішного життя, переважно зображували на картинах представників аристократії. Серед відомих робіт, наприклад, «Гамак» Гюстава Курбе, «Дівчина в гамаку» Раймундо де Мадрасо і Гаррета, «Вечірній чай» Ірвінга Рамзі Уайлза, інші.

Тож хутчіш беріть книжку, кличте художника і хай він створить новий шедевр. а ви тим часом встигнете насолодитися читанням. Адже вчені вже таки довели, що відпочинок у гамаку сприяє підвищенню концентрації, а якщо при цьому ще й читати художню чи навчальну літературу, то матеріал запам’ятовуватиметься й засвоюватиметься краще.

 І, можливо, після перепочинку з книжкою  не буде стільки креативу, як у древніх представників племені Майя, проте сили й натхнення додасться😉😉😉

Популярні публікації